Bugun...


90 gün 90 çocuk 90 sanat eseri
SMA Sanat Platformu, SMA hastası çocuklara destek olmak amacıyla “90 gün 90 çocuk 90 sanat eseri” sloganıyla bağış kampanyası başlattı.

90 gün 90 çocuk 90 sanat eseri
+ -
Reklam

Dünyaya gözünü yeni açmış SMA hastası çocukların hastalığa dair engellerini aşmak için kurulan SMA Sanat Platformu, sanatın insan hayatına, ailelerin yaşamlarına ve hatta toplumların rutinlerine tesir ettiğinde yarattığı olumlu etkileri düşünerek SMA hastası çocukların geleceklerine de sanatla dokunarak onlara umut olmayı amaçlıyor.

Bu yaklaşımdan hareketle yola çıkan SMA Sanat Platformu, “90 gün 90 çocuk 90 sanat eseri” sloganıyla harekete geçti ve açık çağrı yaparak sanatçılara ulaştı. Sanatçılar gönüllü olarak eser bağışında bulundu. Alıcılar da sanat eserlerinin platformda yayınlanmasını takip eden kısa sürede alımlarını gerçekleştirerek SMA hastası çocukların tedavi masraflarına katkı sağlamaya başladılar.

SMA Sanat Platformu, işleyişini sistemli biçimde şu şekilde sürdürüyor:

 

Açık çağrıya olumlu dönüş gerçekleştiren sanatçıların bağışladıkları eserler, 90 kişilik SMA hastası çocuklarımızın oluşturduğu listeye göre eşleştirildikten sonra SMA Sanat Platformu sayfasında ilan ediliyor.

Bu eserler, hasta çocukların ailelerinin bağışları kabul ettikleri resmi bağış kumbarası sayfalarında da eş zamanlı olarak yayınlanıyor. Aileler kumbara sayfalarında bulunan “Shopier platformu linkleri veya IBAN bilgileri” vasıtasıyla tercihlerine istinaden bağışları kabul ediyor.
Bu şekilde hem SMA Sanat Platformuna hem de ailelerin kumbara bağış sayfalarına ulaşan alıcılar ödemelerini doğrudan ailelerin shopier hesaplarına veya IBANlarına gerçekleştiriyor. Böylece dolaylı yollardan bağış aktarımı karmaşasından uzak durularak hasta çocukların ailelerinin resmi hesaplarına ödemelerin ivedilikle ve şeffaf biçimde aktarılması sağlanıyor.

Satış sonrasında SMA Sanat Platformu sayfasında yine eş zamanlı olarak satılan eser ve bağış dekontu paylaşımları gerçekleştiriliyor.
Bu haber 4708 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZYORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

FOTO GALERİ
YUKARI