Bugun...


Ağlıyorsa Kalbinizin Atışını Dinletin
Ağlayan bebekleri sakinleştirmenin birkaç yolu bulunmaktadır. Ancak bunların en etkilisinin, annesinin kalp atışını dinlemesi olduğunu biliyor muydunuz?

Ağlıyorsa Kalbinizin Atışını Dinletin
+ -
Reklam

Bebeğiniz, sizin kalp atışınızla büyüdü çünkü.. Anne rahmine düştüğünden itibaren, doğuncaya kadar o muhteşem sesi dinledi. O sese o kadar aşina ki, onunla sakinleşiyor. Onu can kulağı ile dinliyor ve huzur buluyor. Kalp atışınızı daha yakından hissetmesini sağlamak için onu bağrınıza basabilirsiniz. Bu sayede sakinleşecektir.

Bu arada ağlayan bebeğinizin kulağına güzel dualar fısıldayın. Ninniler mırıldanın.

Yine yapılan araştırmalar sonucu bebeklerin saç kurutma makinesi sesini çok sevdikleri ve onun sesinde rahatlıkla uyudukları tespit edilmiştir.

Ama bir süre sonra sakinleşmiyorsa zorlamamanız gerektiğini de unutmayınız.

Onu yavaşça sallamak da gerçekten etkili olacak bir yöntemdir. Fazla sallamak ise bebeğinizin başka şekilde uyumasını engelleyici bir durum olabileceğinden sallamanın dozajını tutturmanız da gerçekten önemli.. Hızlı hızlı sallayıp bebeğinizi serseme çevirmemelisiniz. Son olarak da bebeğinizi emzirmeniz onu rahatlatacaktır. Bu durumda kalp atışlarının düzene gireceğinin sizler de farkına varacaksınız. Bebeklerinizin sizden istedikleri şey karmaşık ve anlaşılması zor değildir. Sadece onun gibi düşünerek bazı durumların farkına varmanız hayati bir önem taşımaktadır.
Bu haber 256 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZYORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

FOTO GALERİ
YUKARI