Bugun...


Başkan Bozbey Çocuklarla Buluştu
Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Balat Doğa ve Bilim Yaz Okulu'na katılan çocuklarla bir araya geldi. Atölyelerdeki çalışmaları izleyen Başkan Bozbey, "Çocuklarımızın doğaya karşı duyarlılıklarını artırırken, bilimsel çalışmalarla da onlara yön veriyoruz" dedi.

Başkan Bozbey Çocuklarla Buluştu
+ -
Reklam

Bursa Nilüfer Belediyesi'nin bu yıl üçüncüsünü düzenlediği Balat Doğa ve Bilim Yaz Okulu'nda öğrenciler tatili öğrenerek ve eğlenerek geçiriyor.

Balat Atatürk Ormanı'nda düzenlenen etkinliğe katılan 7-12 yaş grubundaki çocuklar resim, ritim, drama, ebru, bilim, halk oyunları atölyelerinde farklı deneyimler kazanıyor. 43 mahalleden etkinliğe katılan çocuklar, hem yeni arkadaşlıklar ediniyor hem de gün boyu renkli anlar yaşıyor.

10 Ağustos'a kadar devam edecek olan yaz okulunu Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey ziyaret etti. Çocukların atölyelerdeki çalışmalarını izleyen Bozbey, öğrencilerle bir süre sohbet etti.

43 MAHALLEDEN BİN ÇOCUK EĞİTİM ALIYOR

Etkinliğe gösterilen ilgiden dolayı mutlu olduklarını ifade eden Başkan Mustafa Bozbey, "Nilüfer'deki 43 mahalleden bin çocuğumuz bu yıl üçüncüsünü düzenlediğimiz etkinliğimizde eğitim almış olacak. Projemiz kapsamında eğitim alan çocuklar bilime, sanat ve doğaya ait konuları içeren 6 atölyede buluşuyor. Çocuklarımıza bilim ve doğa kültürünü burada veriyoruz. Geleceğimiz bilime dayalı. Bilimsel verilerle ancak bu ülkeyi bir yerlere taşımamız söz konusu. Nilüfer Belediyesi'nin gerçekleştirdiği Balat Doğa ve Bilim Yaz Okulu son derece önemli ve anlamlı. Proje kapsamında çocuklarımızın doğaya karşı duyarlılıklarını artırırken, aynı zamanda bilimsel anlamdaki çalışmalarla da onlara yön veriyoruz. Çocuklarımızın iyi birey olması iyi yetişmesi bu ülkeyi bir adım daha ileriye taşıyacak" dedi.
Bu haber 88 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZYORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

FOTO GALERİ
YUKARI