Bugun...


Biz Anadoluyuz Projesi Devam Ediyor
Biz Anadoluyuz Projesi Kapsamında, Bursa Bir Kez Daha Erzurumlu Öğrencileri Ağırlıyor Bursa Valisi Yakup Canbolat, Cumhurbaşkanlığımızın himayelerinde, İçişleri Bakanlığımız tarafından 2018 yılında başlatılıp devam eden "Biz Anadoluyuz Projesi"nin Bursa Ayağının 9. etabı kapsamında ilimize gelen Erzurumlu öğrencileri, Heykel Tarihi Valilik Binasında kabul etti.

Biz Anadoluyuz Projesi Devam Ediyor
+ -
Reklam
Bursa Valisi Yakup Canbolat, Cumhurbaşkanlığımızın himayelerinde, İçişleri Bakanlığımız tarafından 2018 yılında başlatılıp devam eden "Biz Anadoluyuz Projesi"nin Bursa Ayağının 9. etabı kapsamında ilimize gelen Erzurumlu öğrencileri, Heykel Tarihi Valilik Binasında kabul etti.
Valilik Fuaye alanında öğrencilerle  bir araya gelen Vali Canbolat, küçük misafirlerine hitaben yaptığı konuşmada, “ İçişleri Bakanlığımızın yürütmüş olduğu “Biz Anadoluyuz Projesi” kapsamında dün itibariyle Bursa ilimize Erzurum İlimizden çocuklarımız geldi onlara öncelikle biz hoş geldiniz diyoruz. Bursa’da güzel birkaç gün geçirmelerini temenni ediyoruz. Bursa hakkında zannediyorum ki hepiniz gelmeden bilgi sahibi olmuşsunuzdur. Burada 400 bine yakın Erzurumlu yaşıyor. Dolayısıyla ikinci Erzurum gibi burası. Sizleri Bursa ilinde görmekten dolayı çok mutlu olduğumuzu ifade etmek isteriz.  Sizlerin Erzurum’dan kalkıp Bursa’ya gelmeniz, buraları tanımanız, gezmeniz hem buraları görmeniz ve bilmeniz anlamında önemli hem kültürler arası dayanışma, toplumlar arası dayanışma anlamında da bunu önemsiyoruz ve siz gençlerin bilgi ve görgülerinin artması anlamında önemli olduğunu düşünüyoruz.
 İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu Bey’in talimatıyla  Bursa ilimizde bu sene Erzurum ilimizden 500 tane çocuğumuzu sizler gibi misafir edeceğiz. Ben tekrar hoş geldiniz diyorum. İyi tatiller diliyorum. İnşallah Bursa’dan keyifli bir hatıra ile dönersiniz. Bursa bizim medeniyetimizin kurucu başkentidir. Kurucu şehridir. Osmanlının kurulduğu yerdir, ilk başkentidir, üç kıtaya medeniyet götüren bir anlayışın kurulduğu yerdir.
Sizleri yine tekrar Bursa’ya bekleriz inşallah. Ailelerinize, Erzurum’daki akrabalarınıza bizden de selam götürün. Oradaki Sayın Valimize de, oradaki yetkililere de bizden çok çok selam götürün, ayaklarınıza sağlık. Çok teşekkür ediyoruz, iyi tatiller diliyorum. ” dedi.
Vali Canbolat’ın her bir misafiri ile tek tek sohbet edip hediyelerini vermesi ve  günün anısına fotoğraf çektirmesinin ardından ziyaret son buldu.Bu haber 2963 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZYORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

FOTO GALERİ
YUKARI