Bugun...


Çocuk Hakları Konusunda Eksiklikler Var
UNICEF Türkiye Temsilcisi Philippe Duamelle, "Elde edilen yeni kaynaklarla, çocuk hakları sözleşmesinde yer alan maddelerin her ülkede her unsuruyla aynı oranda hayata geçirildiğinden emin olmak adına seferber olmak gerekiyor" dedi.

Çocuk Hakları Konusunda Eksiklikler Var
+ -
Reklam

Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF) Türkiye Temsilcisi Philippe Duamelle, Ankara Düşünce Atölyesi (ADA) tarafından düzenlenen ‘Çocuk Hakları: 30. Yılında Çocuk Haklarına Dair Sözleşme’ konulu söyleşide yaptığı konuşmada, dünyadaki çocuk hakları çalışmaları konusunda çok çaba sarf edildiğini, bunun sonucunda da önemli tecrübeler kazanıldığını söyledi. Bugüne kadar kaydedilen ilerlemelerin yeterli olmadığını vurgulayan Duamelle, şöyle konuştu:

‘GENÇLERLE ÇALIŞIYORUZ’
"Çocuk hakları konusunda hala dünyanın farklı birçok noktasında eksiklikler bulunuyor. Bu eksikliklerin tam anlamıyla yerine oturması adına devamlı çaba sarf edilmesi lazım. Elde edilen yeni kaynaklarla, çocuk hakları sözleşmesinde yer alan maddelerin her ülkede her unsuruyla aynı oranda hayata geçirildiğinden emin olmak adına seferber olmak gerekiyor. Çocuk hakları sözleşmesinde geçtiği üzere çocuklar için tüm hakların tayin edilebilmesi için çaba sarf ediyoruz. Türkiye, çocuk hakları çalışmalarında UNICEF'i destekliyor. Türkiye'deki genç nüfus çok aktif, biz bu enerjinin harekete geçirilmesi ve daha aktif kullanılması için sivil toplum örgütlerine destek veriyor ve gençlerle çalışıyoruz."
Kaynak: AA

Bu haber 35 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZYORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

FOTO GALERİ
YUKARI