Bugun...


Çocuklar, Bakarak Değil Yaparak Öğreniyor
Çukurova Bilişim Teknolojileri Eğitim ve Araştırma Derneği (ÇUBITED) destekli Maker Teknoloji Atölyesi'nde, her hafta sonunda birbirinden yetenekli çocuklar, bilimin gizemli dünyasında eğlenceli ve heyecan verici yolculuğa çıkıyor.

Çocuklar, Bakarak Değil Yaparak Öğreniyor
+ -
Reklam

Teknolojinin hayatımızın bir parçası olduğu günümüzde; yaratıcı düşünme, kendin yap kültürünü geliştirme, takım çalışması ve sorun çözme yeteneğinin gelişimine katkı sunan Maker Teknoloji Atöyesi'nde; 7 ile 15 yaş arasındaki çocuklar yeteneklerini keşfederken, aileleri de onları gururla izleme olanağı buluyor.

Çocukların, bakarak değil, yaparak öğrenmelerini sağlayan, doğru şıkkı görüp işaretlemek yerine doğruyu bulmalarına fırsat sunan atölyedeki çalışmalar AVM ziyaretçileri tarafından da ilgi ve merakla izleniyor.

Zihinlerinde hayal ettiklerini gerçeğe dönüştüren çocuklar "Analitik ve eleştirel düşünme, problem çözebilme, sorgulama, üretkenlik ve inavasyon, birlikte çalışma ve uyum, tasarım odaklı düşünme ve girişimcilik" özelliklerini keşfediyorlar.

Atölyede yeni dostluklar da kuran çocuklar, yetişkinlik dönemlerinde anlatacakları birbirinden güzel çocukluk anılarını adeta hafızalarına kazıyorlar.
Bu haber 180 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZYORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

FOTO GALERİ
YUKARI