Bugun...


Çocuklar Geleceğe Sporla Yürüyor
Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, çocukların ve gençlerin spora teşvik edilmeleri hedefiyle, Büyükşehir Belediyespor Kulübü bünyesinde gerçekleştirilen ‘Yaz Spor Okulları’nın yoğun ilgi gördüğünü söyledi.

Çocuklar Geleceğe Sporla Yürüyor
+ -
Reklam

Büyükşehir Belediyesi, Bursa’nın 17 ilçesinde fiziki dönüşümler gerçekleştirirken, aynı zamanda çocuklar ve gençler için spor odaklı çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü’nün yoğun ilgi gören ‘Yaz Spor Okulları’nın jimnastik çalışmalarına katıldı. Aktaş, Acemler BUSKİ Spor Tesisleri bünyesindeki jimnastik salonunda yapılan antrenmanı ilgiyle izledi ve çocukların eğlencesine ortak oldu.

“Çocuklarımız geleceğimizdir”

Renkli görüntülerin yaşandığı antrenmanda, çocuklarla keyifle sohbet eden ve yarışlara da katılan Başkan Aktaş, sağlıklı bir gelecek için sporun önemine değinerek, “Çocuklarla güzellikleri yaşamak mümkün. Çocuklar çok neşeliler ve heyecanlılar, ben de bu heyecana bir nebze de olsa ortak olmaya çalıştım” dedi.

Başkan Aktaş, Büyükşehir Belediyesi ve Belediyespor Kulübü’nün çalışmalarından bahsederek, “Geleceğimiz olan çocuklarımız ve gençlerimizin, daha güzel yarınlara hazırlanabilmesi adına sosyal, kültürel ve sportif faaliyetler yapıyoruz. Belediyespor kulübü, bu konudaki en güçlü birimlerimizden biri. 19 ayrı branşta çalışmalarını yoğun şekilde devam ettiren Belediyespor, ‘Yaz Spor Okulları’yla da çocuklarımıza okul döneminin yorgunluğu attırıp, dinlendiriyor” diye konuştu.

Başkan Aktaş, ‘Yaz Spor Okulları’nın 12 ayrı branşta faaliyetlerine devam ettiğini söyleyerek, “Eğitimler 6 dönem olacak ve şu an ikinci dönemdeyiz. Yaz spor okullarının birinci döneminde 1200 çocuğumuzu ağırladık. İkinci dönemde de 1300 çocuk eğitimlere katıldı. Jimnastik branşında ise bu dönem 110 çocuğumuz eğitim alıyor” şeklinde konuştu.

Aktaş, anne babaları da tebrik etti

Çocuklarını yaz tatillerinde spora teşvik eden anne ve babaları tebrik eden Aktaş, eğitimlerde yeteneği olan çocukların belirlenip Belediyespor Kulübü bünyesinde spora devam etmeleri için çalışmalar yapıldığını da anlattı.

Aktaş, yaz spor okullarında çocukların hem spor yapıp sağlıklı kalacaklarını hem de yaz tatillerini daha güzel geçireceklerini belirterek, “Projenin katlanarak devam ettiğini görmek çok güzel. 6 dönemde yaklaşık 10 bin çocuğumuzu ağırlamış olacağız” ifadelerini kullandı.

Yaz spor okulları…

‘Belediyespor 2018 Yaz Spor Okulları’ kapsamında yüzme, karate, voleybol, basketbol, bisiklet, kano, masa tenisi, jimnastik, boks, tenis ve satranç olmak üzere 12 ayrı branşta eğitim veriliyor. Jimnastik branşında esneklik becerileri geliştirme, el ayak koordinasyonu geliştirme, kuvvetlendirme, motorik özellikleri geliştirme aynı zamanda küçük akrobasi hareketlerinin eğitimleri veriliyor. Branşa katılan kursiyerlerin yaş ortalamaları ise 4 ile 9 aralığında.
Bu haber 456 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZYORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

FOTO GALERİ
YUKARI