Bugun...


Çocuklar Hayallerini Resme Dönüştürüyor
Van Büyükşehir Belediyesi tarafından açılan resim kurslarında geleceğin ressamları yetiştiriliyor.

Çocuklar Hayallerini Resme Dönüştürüyor
+ -
Reklam

Van Büyükşehir Belediyesi tarafından açılan resim kurslarında geleceğin ressamları yetiştiriliyor.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, projeleriyle genç yeteneklerin keşfedilmesini sağlayan Büyükşehir Belediyesi, çocukların sanatsal gelişimini arttıracak kurslar düzenlemeye devam ediyor.

Bu kapsamda Kültür İşleri Daire Başkanlığı tarafından Kadın ve Aile Merkezinde çocuklar için ücretsiz resim kursu açıldı.

20 kişilik 2 sınıftan oluşan kursta çocuklara usta öğreticiler tarafından resim sanatının incelikleri öğretiliyor. Çoğunluğunu maddi imkansızlıklar yaşayan dezavantajlı ailelerin çocuklarının oluşturduğu sınıflarda, kursiyerlerin tüm resim malzemeleri de Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanıyor.

Bir aydır devam eden kurslarda, çocuklar tarafından yapılan bir birinden güzel kara kalem, yağlı boya, sulu boya resimler büyük ilgi görüyor.

Kurslarla çocukların yeteneklerini gün yüzüne çıkarma şansı bulduğunu belirten Kültür İşleri Daire Başkanı Tevfik Tepe, şunları söyledi:

"Belediye olarak çocuklarımıza böyle bir imkan sağladığımız için çok mutluyum. Gerçekten aralarında çok yetenekli çocuklar var. Biz bu yeteneklerin farkındayız. Bu çocuklarımızın gelişimi içinde Büyükşehir Belediyesi olarak her zaman onların yanında olacağız. İnşallah bu eğitim onlar için güzel bir başlangıç olur. Kim bilir belki her biri ilerleyen yıllarda ünlü ressamlar olur."
Bu haber 204 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZYORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

FOTO GALERİ
YUKARI