Bugun...


Çocuklar İnsan Haklarını Öğrendi
Yarıyıl tatili bugün sona eriyor. Tatilde çocuklar; eve kapanmak yerine bir çok belediyenin ücretsiz olarak düzenlediği çeşitli atölyelerde eğlenceli vakit geçirdi. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ise Kış Okulu atölyelerinde çocuklara insan hakları ve çocuk haklarını öğretti

Çocuklar İnsan Haklarını Öğrendi
+ -
Reklam

Çocukların yarıyıl tatillerini en iyi şekilde değerlendirmeleri için Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Çocuk Hakları Birimi tarafından açılan Kış Okulu sona erdi. Kış Okulu’nda çocuklara ‘insan hakları’ ve ‘çocuk hakları’ öğretildi.

AKP’nin 16 yılı aşkın süredir çocuklar üzerinde uyguladığı gerici uygulamalar sürerken Eskişehir Büyükşehir Belediyesi örnek bir uygulamaya imza attı. Çocuk Hakları Birimi tarafından açılan Kış Okulu atölyelerinde eğitim veren eğitmenler, çocukların ara tatilde kişisel gelişimleri için katkıda bulunmak istediklerini açıkladı.

Çocuk Hakları Birimi Kış Okulu atölyeleri 21 Ocak Pazartesi günü başlayıp, geçtiğimiz cuma günü sona erdi. 8-12 yaş grubunda öğrencilerin katıldığı eğitimlerde tanışma oyunları, çocuk hakları, insan hakları, toplumsal cinsiyet eşitliği ve eşitsizliği, istekler ve ihtiyaçların belirlemesi gibi konularda eğitim verildi. Çocuk Hakları Birimi etkinliklerine katılan öğrencilerin veliler ise; yeni nesil, didaktik olmayan atölyelerin çocukların gelişimlerine katkı sağladığını ifade etti.
Bu haber 405 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZYORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

FOTO GALERİ
YUKARI