Bugun...


Dikkat televizyon obezite yapıyor
İngiltere Londra Üniversitesi tarafından yapılan bir araştırmaya göre, televizyon çocuklarda obezite riskini artırıyor. Araştırmaya göre, odalarında televizyon bulunan çocukların obezite olma riski, diğer çocuklara oranla yüzde 20-30 daha fazla.

Dikkat televizyon obezite yapıyor
+ -
Reklam

İngiltere’de yaşayan 12 bin çocuk üzerinde yapılan araştırmada, yedi yaşındayken odasında televizyon bulunan çocukların 11 yaşındaki vücut kitle endeksi değerleri incelendi. Araştırmaya katılan kız çocukların yüzde 30’unda, erkek çocukların ise yüzde 20’sinde kilo fazlası olduğu gözlendi.

Londra Üniversitesi’nden Doktor Anja Heilman, yapılan çalışmanın, çocukların odasında televizyon bulunması ile fazla kilonun ilişkili olduğunun ortaya konduğunu söyledi. Araştırmacılar, bu ilişkiyi odasında televizyon olan çocukların daha az uyumasına ve televizyon karşısında daha fazla abur cubur tüketmesine bağlıyor.

Araştırmada, kız çocuklarının erkek çocuklara oranla daha yüksek oranda kilolu olmasının sebebi ise ilkokul çağında, erkek çocukların fiziksel olarak daha aktif olmasından kaynaklandığı düşünülüyor.
Bu haber 20999 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZYORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

FOTO GALERİ
YUKARI