Bugun...


Fındık İşçilerinin Çocukları İçin ‘Ders Zili’ Çaldı
Karadeniz Bölgesi’ne fındık toplamak için giden mevsimlik işçilerin çocuklarına, ‘Çocuk İşçiliğinin Fındıkta Önlenmesi Projesi’ kapsamında görevlendirilen öğretmenler tarafından eğitim veriliyor.

Fındık İşçilerinin Çocukları İçin ‘Ders Zili’ Çaldı
+ -
Reklam

Öğretmenler, aileleri gün içinde fındık toplayan çocuklar için derslerin yanı sıra çeşitli aktiviteler düzenleyerek hoşça vakit geçirmelerini sağlıyorlar. Projeye yaklaşık 500 çocuk katılıyor.

Karadeniz Bölgesi’ne fındık toplamak için giden mevsimlik işçilerin çocuklarına, ‘Çocuk İşçiliğinin Fındıkta Önlenmesi Projesi’ kapsamında görevlendirilen öğretmenler tarafından eğitim verilmeye başlandı. Mevsimlik işçiler, bir süre önce Ordu Valiliği’nce Altınordu ilçesine bağlı Saraycık Mahallesi ile Perşembe, Fatsa ve Ünye ilçelerinde oluşturulan çadır kentlere yerleştirildi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Uluslararası Çalışma Örgütü’nce Türkiye’de mevsimlik fındık tarımında çocuk işçiliğiyle mücadeleye yönelik sürdürülen proje kapsamında, işçilerin çocukları için eğitim olanakları hazırlandı. Valilik ve Büyükşehir Belediyesi’nce yürütülen projeyle görevlendirilen öğretmenler, aileleri gün içinde fındık toplayan çocuklara hem ders veriyor hem de çeşitli aktiviteler düzenleyerek hoşça vakit geçirmelerini sağlıyor.

Yaklaşık 500 çocuğun katılımıyla hayata geçirilen proje kapsamında öğrencilere çeşitli dersler veriliyor.
Bu haber 259 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZYORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

FOTO GALERİ
YUKARI