Bugun...


Geleceğin Ressamları
Hatay BŞB sorumluluğunda HATMEK’te 6-14 yaş arası çocuklar kurs bitimi Resim Sergisi açtı

Geleceğin Ressamları
+ -
Reklam

Hatay Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı bünyesinde faaliyet gösteren Hatay Mesleki Eğitim Kurslarında (HATMEK) resim kursuna gelen öğrenciler, yeteneklerini gösterdi ve kursta oluşturdukları eseler sergilendi.
Resim sergisine HBB Genel Sekreteri Prof. Dr. Mehmet Maden, HBB Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Mehmet Bozkurt, öğrenciler ve aileleri katılım gösterdi.
HATMEK Resim kursu eğitmenlerinden Ercan Delioğlan ve Şükrüye Burcu Okur’un kursla ilgili bilgileri şöyle:
“Yoğun talep üzerine açmış olduğumu 6-14 yaş aralığındaki öğrencilerin yer aldığı resim kursumuz 2 hafta sürdü. Kurs sürecinde öğrencilerle beraber çok yönlü çalışmalar yaptık. Çocuklar renkleri öğrendi. Ana renkler, ara renkler, zıt renkler, kontrast renkler, resim ve fotoğraf nedir gibi konular hakkında bilgiler paylaştık. Çizimlerin yanı sıra boyama teknikleri çalışmaları da yaptık. Yapmış olduğumuz bu çalışmaların ardından öğrencilerin bilgilerini pekiştirmesi adına her bir konudan farklı işler çıkardık. Öğrencilerin kendi yeteneklerini görmesi adına da burada sergiliyoruz.”
HATMEK’te gerçekleşen resim sergisinde, kursu tamamlayan öğrencilere katılım belgesi verildi. Sergiye katılım gösteren öğrenciler ve eğitmenler programın sonunda hatıra fotoğrafı çekildi.
Bu haber 590 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZYORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

FOTO GALERİ
YUKARI