Çocuklar İçin 90 Bin Cami Hazır
Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş “Yaz Kur’an kursları 25 Haziran’da başlayacak. 90 bin camimizin kapıları bütün çocuklarımız için açık olacak” dedi.

Çocuklar İçin 90 Bin Cami Hazır


Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Ramazan ayının bitiminden hemen sonra yaz Kur’an kurslarının başlayacağını belirterek “Çocuklarımızı, yavrularımızı ve gençlerimizi camilere göndererek bu fırsattan istifade etsinler. 90 bin camimizin kapıları bütün çocuklarımız için açık” dedi. Erbaş, Pamukkale Üniversitesi içerisinde yapımı tamamlanan Müftü Ahmet Hulisi Efendi Camisi’nde incelemelerde bulunduktan sonra bahçesinde düzenlenen iftar programına katıldı. Erbaş, Ramazan ayının Kur’an, ibadet, dua ve tövbe ayı olduğunu ifade etti. 

HAYATTAKİ EN BÜYÜK KAZANÇ

Erbaş, Kadir Gecesi’nin bulunduğu gecenin Kur’an-ı Kerim’in indirilmeye başlandığı gece olduğunu anımsatarak şöyle devam etti: “Bu yüzden Kuran-ı Kerim’in Allah’ın Resulüne verilmiş olan en büyük mucizedir. Rabbim onu güzel bir şekilde okumayı, öğrenmeyi ve anlamayı bizlere nasip etsin. 

Ramazan’ın hemen ardından 

25 Haziran günü yaz Kur’an kurslarımız açılıyor. Çocuklarımızı, yavrularımızı ve gençlerimizi camilere göndererek onlar bu fırsattan istifade etsinler. 90 bin camimizin kapıları bütün çocuklarımız için açık.” 

Çocukların 15-16 yaşından önce 

bir kaç yaz tatillerini yaz Kur’an kurslarına ayırmalarının hayatlarının en büyük kazançlarından birisi olacağını dile getiren Erbaş, yaşın belli bir aşamayı geçtikten sonra bir daha geri dönmenin mümkün olmadığına dikkati çekti.


Tarih: 12.06.2018 15:46