Bugun...


Minikler İçin Edebiyat Festivali Başladı
Nazilli Belediyesi tarafından düzenlenen "2. Çocuk Edebiyatı Festivali" açılış töreniyle başladı. 21 Mart'a kadar devam edecek festivalde minik okurlar için 23 yayınevi stant açtı.

Minikler İçin Edebiyat Festivali Başladı
+ -
Reklam

2. Nazilli Çocuk Edebiyatı Festivali başladı. Nazilli Belediyesi festival için açılış töreni düzenleyerek fuarda yer alan kitapları tanıttı.

 

"YAZI, ÖLÜMSÜZLÜK YOLUNDA BÜYÜK BİR ADIMDIR"

Ahmet Şensan Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen açılışta konuşan yazar Bestami Yazgan bilginin önemli olduğunu belirterek, "Dünya bir ağaç olsa, çiçeği çocuklar olurdu. Bilgi bir ağaç olsa çiçeği kitaplar olurdu. 10 gün boyunca Nazilli'de dünyanın iki güzel çiçeği bir araya gelecek" dedi. İnsanoğlunun yaratıldığı günden bu yana ölümsüzlüğün çaresini aradığını, yazı ve kitap sayesinde de bu arayışın kısmen sonuçlandığını dile getiren Yazgan, örnekleme yaparak Mehmet Akif Ersoy'un yazı sayesinde bugün hala anıldığını söyledi.

 

BAŞKAN ALICIK'A SÖZ VERDİLER

Türkiye'nin lider ülke olduğunu, bunun devamlılığı için de okumanın önemli bir yere sahip olduğunu belirten Belediye Başkanı Haluk Alıcık,"Gençlerimizi okutmazsak mahvoluruz. Bilgi ve beyin gücü çok önemli. Çocuklarımıza Mehmet Akif Ersoy, Arif Nihat Asya ve sayamadığım bir çok şairimizin kitaplarını okutarak bilgi birikimi aşılamamız gerekiyor” diye konuştu.

Açılış kurdelesini çocukların kesmesini isteyen Başkan Alıcık çocuklardan kitap okuyacaklarına dair söz aldı.

 

ALICIK’TAN ÖĞRENCİLERE KİTAP HEDİYESİ

Açılışı gerçekleştiren protokol üyeleri çocuklarla birlikte stantları gezdi. Başkan Alıcık burada çocuklara harçlık vererek kitap almalarını istedi. Öte yandan ilçede bulunan 20 bin öğrenciye belediye tarafından seçilen kitaplardan dağıtılacağını belirtti. 10 bin ilkokul öğrencisine festivale özel olarak ‘Okumak Birikimdir’ sloganıyla kumbaralar dağıtıldı.

Çocuklara ve gençlere kitap sevgisini aşılamayı amaçlayan fuar, 21 Mart'a kadar Ahmet Şensan Kültür Merkezi'nde devam edecek. Fuarda düzenlenecek imza günlerinde çocuklarla yazarların bir araya gelmesi sağlanacak.

Fuarda yer alan yayın evleri ise şu şekilde; Nar Yayınları, Uçan At, Bilge Kültür Sanat, Genç Hayat, Çilek, Genç Damla, Minik İz, Beyan Çocuk, Uğur Böceği, Nesil Çocuk, Genç Timaş, Beyaz Balina, Özyürek, Genç Aden, Güneş Yolu, Çınaraltı, Yakamoz, Ema,Yumurcak, Selimer, Harf Yayınları, Kaknüs Çocuk, Erdem Yayınları. 
Bu haber 147 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZYORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

FOTO GALERİ
YUKARI