Bugun...


Minikler unutulmaz bir gün yaşadılar
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Çanakkale Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı öğrencileri ‘Uçurtma Şenliği’ düzenledi.

Minikler unutulmaz bir gün yaşadılar
+ -
Reklam

Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında gerçekleştirilen şenliğe İsmail Kaymak İlkokul öğrencileri, Elit 17 Rehabilitasyon Merkezi öğrencileri, Çanakkale Otizmliler Derneği öğrencileri ve çocuklar katıldı. Üniversiteli öğrencilerle birlikte çuval yarışı, halat çekme, voleybol ve yakan top oynayan ilkokullu minikler unutulmaz bir gün yaşadı. ÇOMÜ Çanakkale Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Pazarlama ve Reklamcılık Bölümü Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı öğrencileri Esra Taşdemir ve Sahra Kaya, Çanakkale’de eğitim gören ilkokul öğrencileri ile özel eğitim öğrencilerini bir araya getirmek, kaynaştırmak ve sosyal farkındalık kazandırmak amacıyla ‘Uçurtma Şenliği’ Projesi’ni hayata geçirdi. Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında; farklı eğitim kurumlarından gelen çocuklar Çanakkale Teknik ve Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokullarının bahçesinde ağırlandı. Üniversiteye gelen minikleri ilk olarak palyaço karşıladı. Çocuklarla oyunlar oynayan palyaço, çocuklarla yüz boyama etkinliği gerçekleştirdi. Miniklerin isteği üzerine kendilerinin yüzlerini boyayan üniversiteliler de yüzlerini boyattı. Çocukların da abla ve abilerinin yüzlerini boyadığı etkinlik; çocukların müzik ve palyaço ile oyunlar oynamasıyla devam etti.
Üniversiteliler kaybetti, minikler kazandı
Özel eğitimli öğrenciler ile ilkokul öğrencilerinin kaynaşmasını da hedefleyen Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında okulun önündeki çim alanda halat çekme, çuval yarışı, voleybol ve yakan top oynandı. Halat çekme yarışında eğlenen çocukların hepsinin kazanma duygusunu tatması amacıyla son yarışmalar üniversite öğrencileri ile minikler arasında yapıldı. Halat çekmede minik kardeşleriyle oynayan üniversiteliler, minikleri sevindirmek için yenildi. Düşen öğrencilerin komik görüntüler oluşturduğu çuval yarışmasının ardından çocuklara kurabiye ve limonata ikramı yapıldı.
Uçurtmalar Çanakkale semalarında
Çeşitli eğlence ve oyunların ardından üniversite öğrencilerinin de yardımıyla miniklerin rengarenk uçurtmaları Çanakkale semalarını süsledi. Hem projeye katılan çocukların hem de üniversitelilerin eğlendiği etkinlik mezuniyet hazırlığı yapan Halkla İlişkiler öğrencilerinin unutulmaz bir hatıra olarak hafızalara kazındı.
Özel eğitimli öğrencilerinin diğer öğrencilerle kaynaşması çok değerliydi
Çanakkale gibi rüzgarlı bir kentte uçurtma şenliği yapmanın önemli olduğunu ifade eden proje ekibinden öğrenci Esra Taşdemir, şenlikte oyunlar oynayarak eğlenen çocukların özellikle özel eğitim gereksinimi bulunan çocukların kaynaşması açısından önemli olduğunu hatırlattı. Uçurtma şenliği katılan Çanakkale Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Nazan Yelkikalan ve Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Sena Erden Ayhün, projeye katılan miniklerle sohbet etti. Miniklerin uçurtmalarına bakan Müdür Prof. Dr. Nazan Yelkikalan; “Öğrencilerimizin Sosyal Sorumluluk Projeleri’ne verdikleri destekten dolayı tüm katılımcılara ve proje ortaklarına teşekkür ederim.” şeklinde konuştu.  Etkinlik, projeye katılan öğrencilere hayvan figürlü balonlar hediye edilmesi ile son buldu.
 
Bu haber 55 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZYORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

FOTO GALERİ
YUKARI