Bugun...


NCL hastası minik Meryem için yardım zamanı
NCL (Nöronal Ceroid Lipofuscinosis- beyincik erimesi) hastası olan 3.5 buçuk yaşındaki Meryem Karaman'ın ailesi tüm Türkiye'den yardım bekliyor.

NCL hastası minik Meryem için yardım zamanı
+ -
Reklam

Türkiye, geçtiğimiz haftalarda Batman'da ikamet eden Abay ailesinin evlatları Ahmet Çınar Abay (6) ile Emircan Abay'ı (12) konuşmuştu. NCL (Nöronal Ceroid Lipofuscinosis- beyincik erimesi) hastalığına yakalanan Ahmet Çınar Abay ve Emircan Abay'ın sağlık durumu tüm Türkiye'yi üzmüştü. Emircan Abay'ın ne yazık ki tedaviye yanıt vermediği kaydedilirken 6 yaşındaki Ahmet Çınar Abay'ın tedavisi için bir yardım kampanyası başlatılmış ve kampanya neticesinde toplanan bir miktar para ile Ahmet Çınar'ın tedavisine başlanmıştı.

BEYİNCİK ERİMESİ HASTASI MİNİK MERYEM İÇİN YARDIM ZAMANI

6 yaşındaki Ahmet Çınar Abay için seferber olan Türkiye, minik Ahmet Çınar'ın tedavisinin başlanmasına vesile olmuştu. Türkiye'yi yine önemli bir yardım kampanyası bekliyor. Emircan Abay ve Ahmet Çınar Abay ile benzer hastalığı yaşayan 3.5 buçuk yaşındaki Meryem Karaman için tüm Türkiye'nin seferber olması bekleniyor.

MANİSA VALİLİĞİ YARDIM KAMPANYASI BAŞLATTI

NCL hastası olan 3,5 yaşındaki Meryem ve ailesi, Manisa Valisi Ahmet Deniz tarafından valilikte ağırlandı. Vali Ahmet Deniz, Meryem Karaman ve ailesi ile yakından ilgilenirken minik Meryem için yardım kampanyası başlatıldığını açıkladı.

Vali Deniz, “Çocuklarımızın sağlığı hepimiz için önemli. Meryem’in tedavisi ve bakımında sizlerin yanındayız. Yardım kampanyasını Manisa Valiliği olarak 10 bin TL ile başlatıyoruz. Manisalı hayırseverlerimizin de Meryem’e destek olacağına eminim.” ifadelerini kullandı.

SOSYAL MEDYADA DA KAMPANYA BAŞLADI: MERYEM İÇİN

3.5 yaşındaki Meryem Karaman için Manisa Valiliği tarafındna yardım kampanyası başlatılırken sosyal medya da 'Meryem İçin' ifadeleriyle bir hashtag çalışması başlatıldı. Çok sayıda sosyal medya kullancısı söz konusu hashtag ile paylaşımda bulunarak minik Meryem'in tedavisine destek olunmasını istedi.

MİNİK MERYEM'İN BABASI, TÜRKİYE'YE SESLENDİ

NCL (Nöronal Ceroid Lipofuscinosis- beyincik erimesi) hastası olan Meryem Karaman'ın babası İbrahim Karaman, minik Meryem'in sağlık durumuna ve düzenlenen yardım kampanyasına ilişkin milligazete.com.tr'ye açıklamalarda bulundu.

NCL hastalığının 2.5 yaşından itibaren kendisini belli eden bir hastalık olduğunu söyleyen İbrahim Karaman, Meryem'in 3 aylık tedavisi için 1 Milyon TL civarında bir paraya ihtiyaç olduğunu ifade etti.

Türkiye halkına seslenen İbrahim Karaman, "Hastalık herkesin başına gelebilir. Kimin başına ne geleceği belli olmaz. Herkesi birlik beraberliğe davet ediyorum" dedi.

MERYEM KARAMAN İÇİN BAŞLATILAN YARDIM KAMPANYASI HESAP NUMARALARI ŞU ŞEKİLDE: 

Ziraat Bankası Hesap Sahibi Meryem KARAMANTLTR 31 0001 0012 5692 1219 5750 01EuroTR 04 0001 0012 5692 1219 5750 02DolarTr 74 0001 0012 5692 1219 5750 03
Bu haber 123 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZYORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

FOTO GALERİ
YUKARI