Bugun...


Pendik Belediyesi atık pilde birincisini belirledi
Her yıl Pendik Belediyesinin Taşınabilir Pil Üreticileri Derneği (TAP) işbirliğiyle düzenlediği Okullararası Atık Pil Toplama etkinliğinin 2018-2019 Eğitim ve Öğretim yılının 1.si belli oldu. Topladığı 1.800 kilo atık pil ile Osmangazi İlkokulu bu etkinlik sayesinde okul bünyesine 7 tablet kazandırdı.

Pendik Belediyesi atık pilde birincisini belirledi
+ -
Reklam

Pendik Belediyesi ve Taşınabilir Pil Üreticileri Derneği (TAP) işbirliğiyle gerçekleşen Okullararası Atık Pil Toplama etkinliği, 2018-2019 Eğitim ve Öğretim yılında 1.sini açıkladı. Her yıl düzenlenen etkinliğin bu seneki birincisi Velibaba Mahallesi Osmangazi İlkokulu oldu.

Öğretmen ve öğrencileri tebrik ederek hediyelerini takdim eden Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Hakkı Aysan: “1 adet atık pil, 600 bin litre suyu kirletebiliyor. Hal böyleyken 1.800 kilo atık pil toplayarak binlerce suyun kirlenmesini önlemiş oldunuz. Sizleri tebrik ediyorum ve sizi atık ayrıştırma merkezimizi ziyarete davet ediyorum.” dedi.

Okullararası Atık Pil Toplama Kampanyasında Kaynarca Mahallesi Yıldırım Beyazıt İlkokulu 500 kilo atık pil toplayarak ikinci, Esenyalı Mahallesi Turgut Reis İlkokuluise 390 kilo toplayarak üçüncü oldu. Okullara yine Pendik Belediyesi ve TAP tarafından birer tablet hediye edildi.

 
Bu haber 35 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZYORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

FOTO GALERİ
YUKARI